Teknoloji

Windows, yeni kötü amaçlı yazılımlar açısından macOS’tan 5.000 kat ve Linux’tan 60 kat daha iyi performans gösteriyor

Yıl sonuna yaklaşırken, önde gelen kötü amaçlı yazılım koruma çözümleri değerleme şirketlerinden biri. AV-TESTİ2022’deki kötü amaçlı yazılım büyümesiyle ilgili bazı ilginç istatistikler paylaştı. Windows ile ilgili veriler 70 milyona yakınyeni bir boktan yazılım örneği olduğunu gösteriyor, ki bu sadece yaklaşık 12 bin örnek macOS’u gölgede bırakır. Bu nedenle, Windows’taki kötü amaçlı belgelerin sayısı macOS’takinden daha fazladır. 5.000’den fazla kez.

Linux ile karşılaştırma Windows için çok daha olumlu çünkü Linux 2 milyona yakın örnek yakalanmış. Bununla birlikte, Windows sayıları hala 60 kattan fazladır.

İlginç bir şekilde, toplam kötü amaçlı yazılım sayısı pencerelerBüyüme oranı Eylül ayından bu yana istikrarlı bir şekilde düştü, ancak hiçbir şekilde çok yüksek değil Aşağıdaki sağdaki fotoğraf aylık büyümeyi gösterirken, soldaki fotoğraf tamamen berbat hedeflenen yazılımları ve PUA’yı (potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar) gösteriyor.

sonraki Mac os işletim sistemiberbat kötü amaçlı yazılımların toplam sayısı nispeten düşük olsa da, büyüme oranı Kasım ve Aralık aylarında keskin bir şekilde arttı.

linux muhtemelen en etkileyici; çünkü yeni boktan yazılımı tamamen ortadan kaldırmış görünüyor. Büyüme hızı Haziran ayından bu yana oldukça düşük ve Aralık ayına kadar da bu şekilde devam ediyor.

Etkileşimli grafikler aracılığıyla daha fazlasını öğrenmek için AV-TESTİportalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu